Frezowanie

 • CNC (5 - osiowe)
 • konwencjonalne
 • obwiedniowe

Toczenie

 • CNC
 • konwencjonalne
 • wyt. długich otworów

Szlifowanie

 • wałków L=3100
 • otworów
 • płaszczyzn

Inne

 • wyważanie dynamiczne
 • spawanie
 • dokumentacja techniczna

FREZOWANIE CNC - 3 osiowe

X - Maksymalne parametry: 3048mm
Y - Maksymalne parametry: 1016mm
Z - Maksymalne parametry: 762mm

 

FREZOWANIE CNC - 5 osiowe - płynne

X - Maksymalne parametry: 1016mm
Y - Maksymalne parametry: 635mm
Z - Maksymalne parametry: 635mm
A - 5 oś płynna

 

FREZOWANIE CNC - 5 osiowe - index-owane 

X - Maksymalne parametry: 1016mm
Y - Maksymalne parametry: 635mm
Z - Maksymalne parametry: 635mm
A - 5 oś indexowana

 

FREZOWANIE CNC - 4 osiowe - płynne

X - Maksymalne parametry: 2500mm
Ø - Maksymalne parametry:  500mm
A - 4 oś


FREZOWANIE CNC

Oferując obróbkę frezowania CNC posiadamy możliwości obróbcze różnego rodzaju materiałów, np: metali żelaznych i nieżelaznych  oraz tworzyw. Przeszło 25 letnie doświadczenie w branży pozwoliło nam uzyskać status uznanej firmy z wysoką jakością świadczonych usług co potwierdzają zadowoleni klienci. Frezowanie CNC to jedna z głównych usług, które oferujemy. Pracujemy zarówno na materiałach dostarczanych przez naszch klientów, jak i tych dostępnych w naszych magazynach.

Profesjonalne centra obróbkowe (5, 4 i 3 osiowe) frezowanie cnc

Jeśli chcą Państwo otrzymać kompleksową wycenę, zachęcamy do przesłania dokumentacji, specyfikacji lub rysunków technicznych. Nasi specjaliści służą fachowym doradztwem. Zapraszamy do współpracy!

Frezowanie CNC to jedna z najnowszych i bardzo dokładnych metod obróbki materiałów. Frezowanie tą metodą wykorzystywane jest w wielu branżach między innymi w medycynie, lotnictwie, motoryzacji czy elektronice, a nawet w jubilerstwie. CNC to skrót od Computerized Numerical Control cały proces frezowania odbywa się z wykorzystaniem komputera, który wyposażony jest w system sterowania. Komputer można zaprogramować tak, by wykonywał to, co sobie zaplanujemy, a cały przebieg obróbki możemy śledzić na monitorze. To jedna z najnowszych i bardzo dokładnych metod obróbki materiałów. 

Frezowanie CNC pozwala na wycięcie nawet najbardziej skomplikowanych form i fantazyjnych kształtów. Ogromną zaletą tej metody jest także niezwykła precyzja, dlatego więc może być z powodzeniem wykorzystywane przy produkcji na dużą skalę, gdzie niezbędne jest wykonanie wielu identycznych elementów w krótkim czasie. Proces komputerowego frezowania dzieli się na trzy części. Pierwszy etap to stworzenie komputerowego projektu, który w drugim etapie staje się planem sterowania narzędziami do obróbki, ostatni etap to już sama obróbka. 

Frezowanie CNC nie tylko służy do obrabiania płaszczyzn, ale także rowków, kanalików i uzębień. Podczas frezowania wykonywane są dwa rodzaje ruchu posuwny oraz obrotowy lub pionowy i poziomy w zależności od kształtu, jaki chcemy uzyskać.

Frezowanie CNC charakteryzuje się nie tylko precyzją i szybkością, ale ma też kilka innych bardzo ważnych cech. Przede wszystkim jest bardzo bezpieczne, wydajne i tanie. 

Frezowanie CNC może być również wykorzystywane do kształtowania przedmiotów trójwymiarowych. Historia tego typu obrabiarek sięga początków ubiegłego wieku wówczas powstały pierwsze tego typu zautomatyzowane urządzenia. W latach 50. powstały pierwsze maszyny, które były sterowane numerycznie do ich programowania wykorzystywano dziurkowane taśmy i karty. Największy rozwój systemu CNC przypada na lata 80., w tych latach bowiem istniała już możliwość wykorzystywania do sterowania mikrokomputerów. 

Frezowanie CNC jest wykorzystywane nie tylko w firmach produkujących na dużą skalę, ale też przez rzemieślników i artystów. Frezarki tego typu dzielą się na jednowrzecionowe i wielowrzecionowe. Można z ich pomocą wykonać trzy rodzaje frezowania. Pełne jest wtedy, gdy w jego wyniku uzyskujemy trzy obrobione powierzchnie, zwane jest też trójstronnym. Podczas frezowania niepełnego powstają dwie obrobione powierzchnie, a w wyniku frezowania swobodnego, nazywanego też jednostronnym, tylko jedna powierzchnia.