Frezowanie

 • CNC (5 - osiowe)
 • konwencjonalne
 • obwiedniowe

Toczenie

 • CNC
 • konwencjonalne
 • wyt. długich otworów

Szlifowanie

 • wałków L=3100
 • otworów
 • płaszczyzn

Inne

 • wyważanie dynamiczne
 • spawanie
 • dokumentacja techniczna

Obróbka metali

W tym dziale znajdziecie Państwo szeroką ofertę usług świadczonych przez naszą firmę...

ZMT led

...

ZMT race

...


Firma ZMTORUN Maciej Lewandowski w partnerstwie z firmą 33 Industries Katarzyna Holloway w latach 2022-2023 realizowały Projekt pn. „Wsparcie prac badawczo-rozwojowych partnerstwa ZMTORUN oraz 33 Engine Service celem opracowania innowacyjnych rozwiązań produktowo-procesowych w dziedzinie motoryzacji” współfinansowany ze środków UE, tj. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.         

W wyniku realizacji Projektu firmy ZMTORUN Maciej Lewandowski oraz 33 Industries Katarzyna Holloway działając w partnerstwie przeprowadziły prace badawczo-rozwojowe w obszarze opracowania, skonstruowania i wytworzenia nowego cylindra, głowic oraz korbowodu do silnika żużlowego. W okresie realizacji Projektu przeprowadzono badania przemysłowe oraz prace rozwojowe, które pozwoliły na opracowanie SILNIKA ŻUŻLOWEGO Z NOWYM CYLINDREM, GŁOWICĄ ORAZ KORBOWODEM (prototyp przebadano w warunkach rzeczywistych), który pozwala na uzyskanie: mniejszego odbioru temperatury, dłuższego czasu nagrzewania się, zwiększonej odporności na rozprężanie się na skutek dużych temperatur, co poprawia jego zdolności dynamiczne i wydłuża żywotność. W okresie trwałości Projektu nastąpi komercjalizacja uzyskanych wyników prac B+R.

 

Obróbka skrawaniem CNC, spawanie konstrukcji stalowych i inne usługi z zakresu obróbki metali

 

Firma ZMTorun istnieje na rynku od 1996 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem, które zajmuje się usługami, dotyczącymi obróbki metali skrawaniem. Należą do nich: obróbka metali CNC, obróbka konwencjonalna, spawanie konstrukcji stalowych, frezowanie CNC, toczenie CNC, wyważanie dynamiczne, drukowanie 3D.  
Zastosowanie nowoczesnego oprogramowania komputerowego zwiększyło precyzję świadczonych usług. Obróbka CNC to nowoczesna technologia pozwalająca na dowolne interaktywne zaprogramowanie komputerów sterujących maszynami. Dzięki temu w szybki sposób można otrzymać precyzyjne nawet najbardziej skomplikowane kształty.

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na wykonywanie zróżnicowanych usług najwyższej jakości. Obróbka skrawaniem CNC to trudna sztuka, której opanowanie wymaga czasu. Nasi pracownicy to wykwalifikowana kadra, a do każdego zlecenia podchodzimy rzetelnie i dokładnie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, zajmujemy się również usługą, jaką jest spawanie konstrukcji stalowych. Obecnie posiadamy bogato rozbudowany, nowoczesny park maszyn, obsługiwany przez doświadczonych pracowników, który umożliwia robienie od podstaw nowych detali, jak i modernizację części zamiennych.

Obróbka CNC oraz obróbka skrawaniem wykonywana jest na materiałach własnych, jak i tych powierzonych przez klienta, co dodatkowo zwiększa szybkość usługi. Nasze zlecenia wykonujemy na bazie dokumentacji otrzymanej od klienta. W następnym etapie jest ona opracowywana przez dział projektowy, który umożliwia nam szybkie wprowadzenie danych do maszyn CNC. Później praca maszyn odbywa się pod czujnym okiem wykwalifikowanych osób, a finalny efekt spełnia wszystkie wcześniej założone wytyczne techniczne. Obróbka skrawaniem i spawanie konstrukcji stalowych to bardzo precyzyjne procesy, które powierzamy profesjonalistom. Nasza firma ma w tym już wieloletnie doświadczenie, które przekłada się na fachową i szybko zrealizowaną usługę.

Dzięki wsparciu ze środków unijnych dokonaliśmy modernizacji i rozbudowy powierzchni użytkowej, a także wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązania w całej firmie. To pozwala nam na wykonywanie obróbki skrawaniem, obróbki CNC na wyższym poziomie, który oferują profesjonalne i nowoczesne maszyny. Dbamy o to, aby wszystkie produkty finalne opuszczające nasze hale produkcyjne, były perfekcyjne i wykonane z wyjątkową dbałością o szczegóły.